Rus illüstratör Ivan Belikov'dan Alternatif Sosyal Medya Logo Çalışması

Rus illüstratör Ivan Belikov'dan Alternatif Sosyal Medya Logo Çalışması
Rus illüstratör Ivan Belikov'dan Alternatif Sosyal Medya Logo Çalışması

Rus illüstratör Ivan Belikov kendine “Further Up” adını veren 22 yaşında bir tasarımcı. Social Networks adını verdiği bu çalışmaları biz çok yaratıcı bulduk.

-------------------------------

 

Rus illüstratör Ivan Belikov kendine “Further Up” adını veren 22 yaşında bir tasarımcı.

Çocukluğunda eline geçen her fırsatta çizdiğini ve animatör olmak isteyerek büyüdüğünü söylüyor. Sanat okulundayken ise çizgi romanlar ve kendi yarattığı karakterleri çizmeye merak salmış. Görsel materyalleri seçerek farklı yorumlar katma fikrinin kendisini çok heyecanlandırdığını söyleyen Belikov’un kendini en yakın hissettiği alan illüstrasyon. Belikov illüstrasyonların yanı sıra tişört tasarımları, poster ve albüm kapak tasarımları da yapıyor. İşlerinde canavar, kuş tüyü ve çimen gibi öğeler kullanmayı çok seviyor.

Belikov’un yeni projelerinden biri de “Social Networks” adını verdiği ve Twitter, Facebook, Google + gibi sosyal medya platformlarının logolarını kendi yorumu ile yeniden yaptığı seri. Seride Facebook, Twitter, Google+, Dribble, Instagram, Tumblr ve Vkontakte var. İllüstrasyonlar Ivan Belikov’un sosyal medyayı nasıl gördüğünü anlatıyor. Belikov’a göre örneğin Twitter logosundaki mavi ölü kuş sosyal medyanın hayatımıza verdiği zararı temsil ediyor.Kaynak: http://www.evenmag.com/