Fırından Insta Çıkmış Gram

Web tasarım, web sitesi tasarımı, web yazılımı, toplu mail hizmeti, web hosting hizmetleri, google optimizasyonu, grafik tasarım, sosyal medya yönetimi
Fırından Insta Çıkmış Gram

Polaroid ve Instagram işbirliğiyle yeni sosyal fotoğraf makinası Polaroid SocialMatic..

-------------------------------

 

“-Sosyaliz di mi?

-EVEEET!

-Fotoğraf çekiyo muyuz?

-BİTTABİ!

-O zaman bi bakın bakalım bunu sevebilirsiniz.”

 

Adından da anlayacağınız üzere Polaroid SocialMatic anında basılı fotoğraf sunan polaroid kameranın sosyal hali.

Polaroid ve Instagram iş birliği ile, daha önce iCam ve iWatch 2 tasarımlarının sahibi Antonio De Rosa önderliğinde ADR Studio tarafından Instagram logosundan feyz alınarak tasarlanmış.

Bu yeni über-sosyal kamera, Wifi bağlantısı sayesinde çektiğiniz fotoğrafları sosyal medyada paylaşmanızı sağlıyor. Şarjöründeki 10 pozu Polaroid PoGo'dan aşina olduğumuz Zink teknolojisi sayesinde mürekkep kullanmadan basılı halde de sunuyor (Zink yani zero ink, fotoğraf kağıdındaki üç renk katmanı içerisindeki kristallerin belli ısı ışınlarına maruz bırakarak renklerin kağıda aktarılmasını sağlayan teknolojidir).

Android işletim sistemiyle çalışan alet 14 megapiksel kameraya sahip. Çektiğiniz fotoğrafları görebilmeniz ve işlem yapabilmeniz için 4.5 inç dokunmatik bir ekranı da var.

2014 sonbaharında çıkması planlanırken belirlenen fiyatı 299$, filmler ise poz başına 50¢ Polaroid makinaların tek eksi yönü olarak görülen filmler göz önüne alınarak film fiyatı eskiye nazaran düşük tutulmuş.

Sizi bilmem ama ben fotoğraf düşkünü hipster'ların suyu akan ağızlarını görür gibi oluyorum. Önerim bence almak için acele etmeyin, emin olun eğer instagram tutkunu bir çevreniz varsa arkadaşlarınızdan biri illa ki alır, siz de ona hediye alacağınız pozlarla İstanbul Hatırası tadında keyifli fotoğraflar çekinirsiniz. Hem 50 sent dediğiniz nedir ki..