Web tasarım, web sitesi tasarımı, web yazılımı, toplu mail hizmeti, web hosting hizmetleri, google optimizasyonu, grafik tasarım, sosyal medya yönetimi
Bayram Gelir Ellere!

Kurban Bayramında Dikkat Edilebilecekler

-------------------------------

 

Efendim malumunuz Kurban Bayramı kapıda. Kimimiz bayram tatilinde ailesi ve sevdikleriyle vakit geçirecek, kimimiz ise hala sıcak olan havaları fırsat bilip son dakika golü gibi küçük ama etkili bir tatile çıkacak. Bayram tatiliyle yıllık izinlerini birleştiren tatlı su kurnazları, sizlere de selam olsun.

Belirtmek gerekir ki Kurban Bayramı'nı bir kısmımız dini bir vecibe olarak görebilir, bir kısım ise katliam olduğunu savunabilir. Biz iki şekilde de görüyoruz ve görmüyoruz. Herkese saygımız sonsuz. Bizi süsmeyen kurban bin yaşasın, zira semirince daha tatlı oluyor.

Neyse.

İyi bayramlar dilemeden önce haddimizmiş gibi bayram genelinde, özellikle ziyaretlerde daha keyifli zaman geçirmek için nelere dikkat edilebileceğini sizinle paylaşmak istedik. Dinlemeniz faydalı olabilir.

-Ziyaretlerde kasmayın, kasılmayın. Evet havalar dengesiz, aynen cimbom istenilen performansı sergileyemiyor, uff o ne zamdı öyle! Gelişine vurun. Kimse sizden oscarlık performans beklemiyor. Vakit geçer bir şekilde. Büyükler sizden de ricamız lütfen “senin okul daha bitmedi mi, işe başladın mı, evlenmeyi düşünmüyor musun?” gibi sorularla konu açmaya çalışmayın. Size daha ne kadar yaşamayı düşündüğünüz sorulsa hoş mu?

-İkramlardan koşarak kaçmayın, hatır mevzubahis. Tadına bakın, merdivenleri kullanın bir şey bulun artık, illa ki yenecek kaçış yok. Ev sahipleri ısrar edeceksiniz ona tamam, ama bari az koyun. Çocuklar belki şu an üçüncü kapısında, belki de daha çok yere gidecek, biraz insaflı olun.

-Toplu mesaj olayından kaçının. İlla kutlayacaksanız açın konuşun. Samimi olun.

-Toplu selfie çekinin. Merak etmeyin herkes fotoğraf çekinmeyi sever. Hem kareye sığmak için biraz yakınlaşacaksınız. Buzları kırmak için “cool” bir fırsat olabilir.

-Telefonunuzda vakit geçirmeyin. Birlikte olduğunuz kişilerin sohbetine hürmet edin. Zaten belli ki uzun zamandır görüşmediniz, uzun da bir süre görüşmeyeceksiniz. Biraz acı ama belki de bir daha elini öpemeyeceksiniz.

-Harçlık verin, lütfen be! Çalışıyo olsa bile stajyer maaşı alma ihtimali yüksek. 

Efendim gülün, güldürün, yiyin, için, yorulun, dinlenin...

Bayramı bayram gibi yaşayın. Biraz mutlu olmaktan bi zarar gelmez, hele bu kadar ihtiyaç varken. Merak etmeyin nasılsa çarşamba günü yine buradayız.

Herkese iyi bayramlar!