Artık Bilgisayardan da “Okundu”!

Web tasarım, web sitesi tasarımı, web yazılımı, toplu mail hizmeti, web hosting hizmetleri, google optimizasyonu, grafik tasarım, sosyal medya yönetimi
Artık Bilgisayardan da “Okundu”!

Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınan WhatsApp'tan ilk yenilik geldi.

-------------------------------

 

Geçtiğimiz beş yıl içerisinde gitgide büyüyerek günümüzün en büyük sosyal iletişim kanallarından biri haline gelenWhatsApp artık bir web istemcisi. Aktif 600 milyon kullanıcıya sahip uygulama artık bilgisayarlar vasıtasıyla da kullanılabilecek.

Web üzerinde akıllı telefonlardaki hesapların uzantısı şeklinde çalışan uygulama, telefonlarda yapılan her türlü işlemi gerçekleştirme imkanı sunuyor. Ayrıca herhangi birinde yaptığınız işlemi ikisinde de görüntülemeniz mümkün.

Uygulamayı kullanabilmeniz için telefonunuzla bilgisayarınızı eşlemeniz yeterli. Sitedeki QR kodu tarattığınız zaman işlem kolaylıkla gerçekleşmiş oluyor.

Yeniliğin şimdilik en büyük problemi iOS kullanıcıları tarafından kullanılamaması. Apple platform kısıtlamaları sebebiyle erişim mümkün değil. Ne zaman anlaşma sağlanacağı, hatta anlaşma sağlanıp sağlanamayacağı bile yetkililer tarafından açıklamalarda bahsedilmiş değil.

Cümleten hayırlı olsun.