Aydoğan Topal 7 Nisan'da Jolly Joker İstanbul'da!

Web tasarım, web sitesi tasarımı, web yazılımı, toplu mail hizmeti, web hosting hizmetleri, google optimizasyonu, grafik tasarım, sosyal medya yönetimi
Aydoğan Topal 7 Nisan'da Jolly Joker İstanbul'da!

Karadeniz müziğini farklı renklerle harmanlayıp dinleyiciye sunan Aydoğan Topal, 7 Nisan'da Jolyy Joker İstanbul sahnesinde!

-------------------------------

 

Kimdir Aydoğan Topal?

1982 de Trabzon’da doğan Aydoğan Topal ilköğretim ve lise yıllarını Artvin’in Hopa ilçesinde tamamladı. Çok küçük yaşlarda müziğe olan ilgisini fark eden sanatçı, kendi geliştirdiği bir teknik ile klavye, bağlama, koltuk davulu ve gitar çalmayı öğrendi. 1999 yılında bitirdiği lise eğitiminden sonra kendini tamamen müziğe adayan Aydoğan Topal, Doğu Karadeniz’de verdiği ilk konseri ve ardından gelen dinletiler ile aranan müzisyenlerden olma yolunda önemli bir yol kat etti. Kendisini sürekli geliştirmeyi ilke edinmiş sanatçı İstanbul’a gelerek müziğini ileriye taşımak ve Karadeniz müziğinin tek tip olmaktansa farklı renklerle harmanlayıp dinleyicilerin beğenisine sunma düşüncesini, farklı adreslerde verdiği konserlerle duyurma başarısını gösterdi . Bir buçuk yıl albüm üzerinde yoğun çalışmalar yapan Aydoğan Topal, 2009 yılında ilk albümü (HEYYAMO/ B&M yapım) raflarda yerini aldı.2014 yılının son aylarında ikinci albüm (KUZEY) çalışmalarına start verdi. 13 şarkıdan oluşan albümün 9 şarkısı kendi bestesi olan sanatçı müzik hayatına Türkiye ve yurt dışında verdiği konserlerle devam etmektedir.