Web tasarım, web sitesi tasarımı, web yazılımı, toplu mail hizmeti, web hosting hizmetleri, google optimizasyonu, grafik tasarım, sosyal medya yönetimi
TWİTTER’DA TROLLERE SON!!

Twitter yeni bir güncellemeyle karşınızda!

-------------------------------

 

Bilindiği üzere Twitter, kalabalık grupların trollerine maruz kaldığımız sosyal kanallardan biri. Üstelik bu saldırılarla baş etmek oldukça zor. Twitter bizi bu dertten kurtarmaya niyetlenmiş olmalı ki kullanıcıların toplu halde engelleme yapmasına imkan veren bir yenilikle karşımızda.

Ayarlar bölümüne girdiğiniz zaman açılan sayfada sol alta doğru “engellenen hesaplar” bölümünü göreceksiniz. Bu linke tıklayarak blokladığınız hesapları görebiliyorsunuz. Hesapların sağ üst köşesinde “gelişmiş seçenekler” bölümüne tıklayarak blokladığınız kişi listesini dışarı aktarabiliyorsunuz.

Engelleme işleminin kolaylığı da burada başlıyor. Dışarı aktardığınız bir listeyi arkadaşlarınızla paylaşırsanız veya bir arkadaşınız kendi listesini sizinle paylaşırsa bu listeyi yükleyebilir ve listedeki kişileri tek seferde engelleyebilirsiniz.

Bu yeni özelliğin hafta sonuna kadar tüm kullanıcılarda aktif olması bekleniyor.

Bu özelliğe ek olarak, Twitter’da direkt mesaj gönderirken artık 140 karakter sınırı ile karşılaşmayacağımız da söylentiler arasında. Bu değişiklik için kesin tarih net olmasa da, Temmuz ayı içerisinde yapılması bekleniyor. Mesajlarda 140 karakterin kaldırılmasına karşılık tweetlerdeki karakter sınırlamasında ise bir değişiklik olmayacak.